Az Infosztrájk az egyetemi autonómiáért hetében a résztvevő egyetemek polgársága számos, a nagyközönség számára is nyílt programot szervez, amelyeket az online térben követhetnek az érdeklődők. A teljes lista elérhető az Infosztrájk Facebook oldalán, de egyet-egyet minden résztvevő intézményből összeszedetünk itt is.
Április 20. Kedd - MOME és Corvinus
17:00 - Kerekasztal beszélgetés - A modellváltáson túl. A MOME tapasztalatai az egyetemi átszervezésről. (Résztvevők: Kopek Gábor DLA, egyetemi tanár, kuratóriumi tag, a MOME volt rektora; Gyenge Zsolt, PhD, egyetemi docens, szenátusi tag, az egyetemi szakszervezet vezetője; Németh Lala, HÖK alelnök; Klöpfler-Topor Tibor, HÖK vezetőségi tag). Az esemény itt elérhető.
18:00 - Online fórum az autonómiáról a Budapesti Corvinus Egyetemen az egyetemi szakszervezet szervezésében. A beszélgetés felkért beszélgetőtársai: Deák Dániel, Dunavölgyi Mária, Melegh Attila, Nagy Beáta és Veress József. A Zoom-esemény itt elérhető.
Április 21. Szerda – ELTE - SZFE - SZTE
9:00 - 16:00 - Infosztrájk konferencia az ELTE oktatóinak szervezésében, Részvétel, civil társadalom, sztrájk a felsőoktatásban és azon túl címmel. Az online konferencia betekintést nyújt néhány, olyan, hazai társadalomtudományi kutatást folytató műhely munkájába, amely a civil társadalom és társadalmi részvétel kérdéseivel foglalkozik. Az esemény itt elérhető.
11:00 – 13:00 – Beszélgetés Stumpf Istvánnal és Karsai Györggyel az SZFE hallgatóinak szervezésében. Moderál: Fábri György, az ELTE habilitált egyetemi docense. Az esemény itt elérhető.
18:00 - Kerekasztal az SZTE-n, Az elmaradt tárgyalás szempontjai és az átalakulás törvénytervezete címmel. Bővebb információ a résztvevőkről itt elérhető.
Április 22. Csütörtök – MKE
20:00 - Filmklub az MKE hallgatóinak szervezésében. A Blokád című dokumentumfilm online streamelésére, és az utána következő beszélgetésre a hallgatók minden érdeklődőt szeretettel várnak. Az esemény itt elérhető.
Április 23. Péntek – PTE
17:00 – “Lyukasóra-beszélgetések” a PTE művészeti karának szervezésében. A résztvevők az egyetemeket és különösen a PTE-t érintő változásokról cserélnek információkat, kérdéseket és véleményeket. Az esemény itt elérhető.
MegosztomFleck Zoltán az ELTE Jog- és társadalomelméleti tanszékének, tanszékvezető egyetemi tanára tisztázza, hogy az Infosztrájk miért nem keverendő össze a “hagyományos” értelemben vett sztrájkkal, és, hogy a részvételről való önálló döntés miért minden egyetemi oktató alapvető joga.
Összefoglaló a modellváltás előtt, alatt, után tartó egyetemek reakcióiról, helyzetéről
Átlátható, táblázatos összehasonlítás a magyarországi állami és alapítványi egyetemekre vonatkozó szabályozások alapvető különbségeiről.