Az Infosztrájk az egyetemi autonómiáért előadássorozatában művészek, tudósok, kutatók - egyetemi oktatók beszélnek az autonómia fontosságáról. Mindannyian egy kicsit más nézőpontból, a saját területük felől közelítve a témához, úgy, mint egy Infosztrájk-órán.
Nádasdy Ádám - az ELTE Angol Nyelvészet Tanszékének professor emeritusa, Shakespeare magyar fordítója - Shakespeare női karaktereinek belső szabadságáról beszél. Önfejű, vagy autonóm Júlia? Erősebb-e ez a fiatal lány, mint a nagyhatalmú Lady Macbeth, vagy éppenséggel Rómeó?
Fleck Zoltán - az ELTE Jog- és Társadalomelméleti Tanszék oktatója, az Eötvös Károly Intézet igazgatója - az egyetemi autonómia eredetéről és jelentéséről tar rövid előadást. Honnan ered a felsőoktatás szabadsága? Hogyan tudnak hozzájárulni az egyetemi autonómiához az oktatók és a hallgatók? Tényleg hallgatnia kell a hallgatónak? Ezek és sok minden más is kiderül az előadásból.
Polyák Gábor - Az ELTE BTK, Média és Kommunikációs Tanszék oktatója - előadása a magyar felsőoktatás elmúlt évekbeli átalakulásáról. Sokan úgy gondolják az alapítványi átalakulás végre megoldja a hazai egyetemek régóta halmozott problémáit. Miért csak ront a helyzeten az alapítványosítás? Kiderül Polyák Gábor előadásából.